20 maja 2016 Udostępnij

Pozycjonowanie strony internetowej i budowanie zasięgu witryny

Zakładając, że posiadamy już profesjonalną stronę internetową lub informatyk zajmuje się jej tworzeniem, możemy myśleć już o kolejnych krokach rozreklamowania naszej strony internetowej, a co za tym idzie usług naszej firmy. Jednak łatwo się domyślić, że samo posiadanie strony internetowej to nie wszystko, przecież ktoś musi na nią trafić szukając najróżniejszych informacji - jak to zrobić, aby użytkownik w internecie, nie znając nazwy naszej stronie internetowe natrafił na nią bardzo szybko?

Otóż tym właśnie zajmuje się pozycjonowanie i budowanie zasięgu odbiorców. Pozycjonowanie to w skrócie wysokość w wynikach wyszukiwania naszej witryny - kiedy wpisując dość ogólną frazę do wyszukiwarki Google jak na przykład "salon meblowy" nasza strona będzie na pierwszej stronie, to oznacza, że na prawdę mamy idealnie wypozycjonowaną stronę, jeśli zaś nawet pogłębiając wyszukiwanie "salon meblowy Piaseczno" nadal nie da się znaleźć naszej strony to odpowiedź jest prosta - osoba pozycjonująca naszą stronę albo nie zna się na rzeczy, albo o tym zapomniała.

Na wysokość wyników w wyszukiwarce ma wpływ wiele rzeczy, pierwszą jest jakość kodu. Jeśli kod jest w złym stanie, posiada wiele błędów to automatycznie taka witryna jest odrzucana przez wyszukiwarki i ląduje na samym tyle. Po drugie dostosowanie strony do urządzeń mobilnych, jak wiadomo dzisiaj duża część życia internetowego przenosi się na nasze smartfony i głównym wymogiem, aby strona mogła być wysoko w wynikach jest jej dostępność dla urządzeń mobilnych. Po trzecie jest coś takiego jak katalogowanie, czyli częstotliwość pojawiania się adresu naszej strony internetowej w sieci, im więcej tym lepiej - wyszukiwarka wtedy uznaje naszą witrynę za popularną i automatycznie zyskuje ona na pozycji.

Oczywiście im starsza strona internetowa, tym lepiej, jednak nie oznacza to, że nowo powstałej strony nie da się dobrze wypozycjonować. Trzeba także pamiętać o inwestycji w reklamy, jest to dobry pomysł na zwiększenie ilości odwiedzeń naszej strony, a co za tym idzie zwiększa się na niej ruch i jej popularność, dzięki czemu staje się dużo atrakcyjniejsza dla robotów Google. Zbudowanie zasięgu witryny, czyli dość stałej ilości pojawiania się strony internetowej w sieci jest ważne, zawsze ktoś może przypadkiem wejść w naszą reklamę jeśli ona zainteresuje daną osobę, lub po prostu wiele ludzi szuka w internecie potrzebnych rzeczy i wybierają te witryny, które są na pierwszych pozycjach w wyszukiwarkach, mało kto szuka czegokolwiek na drugiej i dalszych stronach.

Adam z AdWell.pl

Wariat na punkcie marketingu!