1 grudnia 2016 Udostępnij

Marketing w internecie - wykorzystaj serwis Google - to ogromna siła przebicia!

Nie jest żadną tajemnicą, że wyszukiwarka Google jest najpopularniejszą na całym świecie spośród wyszukiwarek internetowych, na większości przeglądarek internetowych jest ona również główną tego typu aplikacją. Jednak wyszukiwarka to nie wszystko, Google to cała rozbudowana usługa, łącznie z mapami, których często używamy, lokalizacją, usługami typu Google Business View. Nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak bardzo może nam pomóc w rozreklamowaniu naszej działalności dodanie po prostu jej do aplikacji Google.

W szczególności jeśli jest to firma lokalna, na przykład szkoła tańca, hotel ze spa czy klub muzyczny to usługi Google mogą sprawdzić się idealnie. Dobrym przykładem będzie tu już wymieniony wyżej Google Business View, wyobraźmy sobie, że posiadamy hotel z restauracją i SPA no i oczywiście chcemy się tym podzielić, potencjalni klienci szukając noclegu w naszym mieście mogą wcale nie zauważyć naszej firmy, jednak jak wykupimy dodatkową usługę Google to będziemy mogli dodać dodatkowe zdjęcia, opisać swój obiekt, zlokalizować go dokładnie na mapie a nawet istnieje opcja umożliwienia klientom wirtualnego spaceru dzięki API Map Google, co jest świetnym dodatkiem do ogólnego marketingu.

Jeśli potencjalni klienci wirtualnie przejdą się po wnętrzu naszego obiektu i on się im spodoba to mamy już 90% gwarancję, że wybierze on usługi właśnie u nas bez większego zastanowienia. Jest to znakomity bajer, który działa z ogromną siłą a jego koszt nie jest wcale tak duży w porównaniu do tego jakie zyski przynosi dobrze używany. Co ciekawe opłaty do Google umieszczamy tylko i wyłącznie przy dodawaniu zdjęć i dodaniu naszej firmy do bazy danych, późniejsza już obecność wszystkiego na serwerze Google jest bezpłatna i nie będą czekały nas dodatkowe rachunki, oczywiście o ile nie spodoba nam się to tak mocno, że będziemy chcieli wykorzystać jeszcze więcej tego typu funkcji. Akurat marketing w internecie jest taką inwestycją, w którą na prawdę warto inwestować.

Sieć to dziś ogromna siła przebicia, a wyszukiwarka i cała firma Google to obiekt rozpoznawalny znacznie bardziej od Facebooka, używana na całym świecie na prawdę przyniesie nam ogromne zyski, o ile nie będziemy bali się w nią sporo zainwestować. Dobry kapitał na początek, wykupienie reklam, zbudowanie profesjonalnej strony internetowej i jej otoczki łącznie z reklamami, pozycjonowaniem i seo stanowią najważniejsze czynności jakimi powinniśmy zająć się na początku naszej przygody z marketingiem internetowym, gdyż dziś większość rynku przenosi się właśnie do sieci.

 

 

Adam z AdWell.pl

Wariat na punkcie marketingu!