29 listopada 2021 Udostępnij

Jak zwiększyć produktywność pracowników?

Łatwo jest zwiększyć produktywność pracowników i zaoszczędzić pieniądze bez wprowadzania większych zmian w firmie. Startupy i rozwijające się firmy mogą osiągnąć ten cel dzięki programowi do śledzenia czasu pracy. Pomaga to skutecznie zarządzać pracownikami i ich czasem.

PRODUKTYWNOŚĆ PRACY W KRAJACH EUROPEJSKICH

Łatwo jest dostrzec korelację pomiędzy wydajnością pracowników a przepracowanymi godzinami. Wbrew pozorom, firmy z najdłuższymi godzinami pracy nie są tymi, które generują największe przychody. Jest wręcz odwrotnie. To właśnie kraje o krótszym czasie pracy osiągają najlepsze wyniki.

Średnia tygodniowa liczba godzin pracy w Unii Europejskiej wynosi 36,2. Najwięcej godzin pracują Rumuni - 40,5 godziny na tydzień, podczas gdy w Holandii jest to 29,3 godziny. Jest to zasadniczo dziesięć godzin tygodniowo mniej. Raport dotyczący udziału w europejskim PKB pokazuje, że liczba godzin wymaganych do pracy i procent PKB mogą być łatwo porównane.

Kraje o najwyższym udziale w europejskim PKB mają również najkrótsze godziny pracy. Oznacza to, że wydajność pracowników nie zależy od tego, ile godzin pracują. Ważne jest, aby zrozumieć, jak można poprawić wydajność i jakie czynniki na nią wpływają.

CZYM JEST PROGRAM DO SPRAWDZANIA CZASU PRACY?

Program do rejestracji czasu pracy to narzędzie, które rejestruje obecność i godziny przepracowane przez podwładnych. Pozwala na zapisywanie szczegółowych informacji o przerwach oraz godzinach rozpoczęcia i zakończenia każdej zmiany. Program generuje elektroniczną listę obecności na podstawie danych o godzinie rozpoczęcia dnia pracy. Oszczędza to czas działu HR, który zostałby poświęcony na tworzenie papierowych list lub raportów.

Oprogramowanie Time & Attendance zmniejsza liczbę błędów i nieprawidłowości, takich jak utracone rekordy obecności, zapomniane podpisy lub nieprawidłowe czasy wejścia i wyjścia.

Można również kontrolować, ile godzin pracownicy spędzają na projekcie. Ułatwia to tworzenie harmonogramu pracy, który maksymalizuje czas swoich podwładnych.

Możesz samodzielnie prowadzić księgowość dla swojej firmy. Czy jest to opłacalne? Sprawdź na https://comarch-rozwiazania.pl/mozesz-samodzielnie-prowadzic-ksiegowosc-dla-swojej-firmy-czy-jest-to-oplacalne_ffrn.a

5 WSKAZÓWEK, JAK ZWIĘKSZYĆ EFEKTYWNOŚĆ PRACOWNIKÓW

Program RCP może zliczać czas i oszczędzać Twój czas poprzez automatyczne podpisywanie list obecności. Właściwy rejestrator czasu pracy i obecności może radykalnie zwiększyć produktywność w Twoim startupie i biznesie. Oto kilka sposobów, w jaki możesz to osiągnąć:

1. Oszczędzaj czas dla swoich pracowników

Wiesz, jak śledzić godziny, które pracownicy spędzają na określonych projektach. Pomoże Ci to poprawić wydajność pracy. Rejestrator godzin pracy to świetne narzędzie, które pomoże Ci usprawnić pracę w biurze. Wyeliminuje to konieczność ręcznego rejestrowania, jak długo pracowałeś nad projektem lub podpisywania list obecności. Pomoże to zaoszczędzić czas wszystkim pracownikom, w tym działowi HR, a także uwolni ich od żmudnego przygotowywania raportów okresowych.

2. Poprawa wydajności pracy

Wszystkie czynności związane z ewidencją czasu pracy są automatycznie rejestrowane. Pracownicy nie muszą rozpraszać się rejestrowaniem informacji o godzinach pracy. Skupienie się na wykonywanym zadaniu pozwala na koncentrację oraz szybsze i skuteczniejsze rozwiązywanie problemów.

3. Zbieraj szczegółowe dane o godzinach pracy

Internetowy tracker czasu pracy zmniejsza szansę na popełnienie błędów, które często towarzyszą tradycyjnym metodom rejestrowania przepracowanych godzin. Pozwala na zebranie bardziej precyzyjnych informacji niż te, które są wprowadzane przez podwładnych. Łatwiej jest wychwycić nieprawidłowości, takie jak spóźnienia, nieplanowane nieobecności czy nieukończone projekty.

4. Usprawnij generowanie raportów

Specjaliści HR mają trudności z tworzeniem raportów obecności w tradycyjnym formacie. Procesy te mogą zostać zautomatyzowane, aby łatwo i przyjemnie obliczać godziny pracy. Wszystkie informacje są przechowywane w chmurze, dzięki czemu można uzyskać do nich dostęp, kiedy tylko chcesz. Calamari Time Recorder pozwala na tworzenie niestandardowych raportów przy użyciu dostępnych filtrów, dzięki czemu zarządzanie pracownikami w organizacji staje się łatwiejsze.

5. Zwiększ satysfakcję pracowników

Wiele czynników wpływa na wydajność pracowników. Możesz sprawić, że Twoi podwładni będą szczęśliwsi, używając oprogramowania do rejestracji czasu pracy. Będziesz mógł przypominać im, aby kończyli zmiany na czas i śledzić czas, jaki spędzają na projektach. To sprawi, że będą mniej zestresowani i bardziej produktywni.

Pracownicy będą mieli dostęp do informacji o ich godzinach pracy, aby zarządzać tym, jak długo trwa każde zadanie i w jakim tempie powinni pracować. Pomoże im to również lepiej zarządzać swoimi godzinami pracy. W wyjątkowych przypadkach (np. nadgodziny) będą udostępniane szczegółowe informacje o przepracowanych godzinach. W wyjątkowych sytuacjach (np. nadgodziny) pracownik może przedstawić dowód na to, ile dodatkowych godzin przepracował i kiedy.

ZALETY KORZYSTANIA Z OPROGRAMOWANIA DO EWIDENCJI CZASU PRACY

Oprogramowanie Time and Attendance wyeliminuje konieczność prowadzenia dokumentacji papierowej oraz problemy z zagubionymi listami obecności. Pozwoli Ci szybko i łatwo uzyskać dostęp do kart pracy Twoich podwładnych z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Może być również wykorzystywane do identyfikacji nieprawidłowości, takich jak nadgodziny lub spóźnienia. Dział HR może tworzyć okresowe raporty obecności i eksportować je do innych formatów. Łatwiej i sprawniej będzie można ustalić harmonogram pracy w organizacji.

Program do ewidencji czasu pracy może pomóc zwiększyć produktywność pracowników, a także efektywność całej organizacji przy bardzo niskich kosztach. Calamari Clock In jest doskonałym narzędziem, które pomoże Ci wybrać odpowiednie narzędzie. Można również wypróbować go za darmo, aby zobaczyć korzyści, jakie może przynieść swoim podwładnym w ich codziennej pracy.

Adam z AdWell.pl

Wariat na punkcie marketingu!